Tøff rolle for pappa Wahlberg
Tekst: Linn Rasmussen 30.12.2009
Peter Jacksons nye film ”The Lovely Bones” er ingen koselig affære, noe Mark Wahlberg fikk erfare under innspillingen.
I ”The Lovely Bones” blir en ung jente voldtatt og drept. Hun kommer til himmelen (i denne historien et ytterst merkverdig sted), og kan derfra følge med på sin families forsøk på å finne morderen.
Mark Wahlberg spiller jentas far. Wahlberg som selv har en datter avslører til Movies Online at det var tøft. Han slet med å forklare datteren, som var tre år på den tiden, at hun ikke måtte snakke med fremmede, og at han ofte holdt henne inntil seg og begynte å gråte. Veslejenta skjønte ikke stort av det. Hun ville jo bare leke, forteller han.
Heldigvis for Mark Wahlberg hadde han en annen filminnspilling å gå til like i kjølvannet av ”The Lovely Bones”. Det hjalp ham å komme ut av paranoia-humøret. Han har senere berømmet sin motspiller Rachel Weisz (spiller jentas mor) for hennes evne til å kunne skru følelsesstrømmene av og på under innspillingen av den groteske historien.
Bli den første til å kommentere denne saken!